| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 zile mi-am luat Windows7. Nu am niciun driver pe el.
Am incercat sa instalez pe telefon un pachet de drivere, si dupa sa transfer fisierele, dar nu a mers. La fel s-a intamplat si cu stick-ul cu care am facut aceeasi chestie.

Ce ar trebui sa fac?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| SomethingFunni a răspuns:

Windows 7 Standard are deja zeci de drivere incluse, in rest trebuie sa instalezi direct din wz ceva daca ai componente speciale. Pentru orice fel de periferice, placi sau monitoare high-end trebuie sa iti cauti singur driverele relevante.

| khhbshdg a răspuns (pentru SomethingFunni):

Eu am Windows7 Ultimate...
Am incercat sa iau de pe telefon acel program numit 3dpnet, dar mi-am dat seama ca nu pot transfera prin usb sau stick...
Nu am internet pe laptop pentru ca nu am driver-ul de internet.

| SomethingFunni a răspuns (pentru khhbshdg):

Nu exista un asemenea "driver de internet". Cred ca iti lipseste driverul pentru adaptorul de retea din ce ai zis.

| khhbshdg a răspuns (pentru SomethingFunni):

Man, deci... Iti explic de la inceput...
Inainte am avut W10. Am avut niste probleme si m-am gandit sa imi iau W7 Ultimate, fara sa bootez stick-ul... Nu am nici un driver. Cum as putea instala driverele?

(P.S: cand introduc USB-ul/stick-ul nu se intampla nimic)

4 răspunsuri:
| gamersamp12 a răspuns:

Pacat Microsoft incheie suportul pentru Windows 7 in 2020. Ca si pentru Windows Xp.