| mariandinu75 a întrebat:

Acum 2 zile mi-am schimbat procesorul si placa de baza. Procesorul este AMD 64 x2 6000+ dual core 3.1 ghz. Problema la el este ca atunci cand intru pe internet si vreau sa vad un film sau sa ascult muzica pe Youtube ajunge la 100% usage si se misca in reluare. Am instalat windows-ul din nou, am instalat driverele la placa video din nou. Cam tot ce se putea face. Dupa ce l-am asamblat acum 2 zile am vrut sa vad cum reactioneaza la jocuri. Am intrat in league of legends si am fost placut surprins sa vad ca imi mergea chiar foarte bine. Avem in jur de 170 fps. Dar nu a durat mult, de la 170 fps a scazut la 10 apoi iar urca apoi iar scadea... tot asa. Nu stiu ce sa-i mai fac. Poate e procesorul stricat sau ceva. va rog sa ma ajutati.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Probabil se supraincalzeste.

| mariandinu75 explică (pentru KodrutZ):

Temperatura e de 45-50

| KodrutZ a răspuns (pentru mariandinu75):

Placa video e cumva pasiva? Fa si tu un burn-in test. 45-50 in idle e destul de mult.

| alexboss2020 a răspuns:

Ce placa video ai si ce placa de baza ai? Sunt foarte importante aceste lucruri si zi-mi si cati rami ai

| mariandinu75 explică (pentru alexboss2020):

Am 1024MB NVIDIA GeForce 210 si placa de baza ASUSTeK Computer INC. APM78-GS_S (AM2) si 3 gb ram.