| Stefan_Bagdan_1985 a întrebat:

Acum cateva zile cand s-a luat curentul,am ramas fara baterie la laptop,si mi s-a oprit! Toate bune...s-a dat drumu' la curent,mi s-a incarcat bateria laptop-ului si cand l-am aprins,am observat ca procesorul o ia razna rau de tot si coolerul la fel,si zgomot,adica se supraincalzeste din cauza unui program, care se numeste Steam32.exe! Eu am Steam instalat in pc,pe care am si cateva jocuri,dar nu il las sa inceapa cand pornesc pc-ul stii!? Acum ca stiu de unde e problema,nu imi dau seama ce sa fac,cum sa fac sa nu mai porneasca odata cu windows-ul! L-am scos de pe peste tot,si din "msconfig" si de unde mai trebuie, dar tot porneste dupa vreo 10-15 minute de la deschiderea pc-ului,trebuie sa il opresc manual!(ii dau disable din task-manager)n bine ca pot face chestia asta,si pc-ul revine la temperatura optima de functionare ca inainte de aceasta eroare nenorocita! Dar problema mare este ca am si cateva jocuri pe Steam,pe cont,si azi am incercat sa joc ceva si cand ii dau drumul, iar o ia razna...stie cineva cum sa fac sa nu mai am asa de mare "cpu usage",adica,fratilor, mananca 60% din cpu,numai steam-ul,plus jocul,care e numai pe multiplayer,deci va dati seama ca nu pot sa joc deloc,am frame-rate drops,ca dracii!
Dar inainte de pana aia de curent nenorocita,atunci de v-am spus la inceput,ca eram intr-un joc,si am zis sa joc incontinuare,ca poate ii dau "astia"drumu' la curent! Si curentul cum nu a venit, mi s-a inchis laptop-ul dupa 1 ora,cam asa! Si ce ma enerveaza iar,e ca jocul pe care il jucam atunci,nu era pe Steam? Asta e ciudat, ca nu stiu de unde si pana unde steam-ul s-a dereglat de la acea oprire brusca pc-ului! Aaaaa...si nici macar Steam-ul nu mergea atunci, programul in sine!
Deci...va rog, care stie... ajutati-ma si pe mine!

Răspuns Câştigător
| TonyTZu a răspuns:

S-ar putea si asa incearca asta si daca nu merge baga windows-ul din nou

2 răspunsuri:
| TonyTZu a răspuns:

Eu nu stiu ce sa iti zic daca e baga windows din nou

| Stefan_Bagdan_1985 explică (pentru TonyTZu):

Dar daca dezinstalez Steam si apoi il instalez iar...crezi ca v-a rezolva problema?

| TonyTZu a răspuns (pentru Stefan_Bagdan_1985):

S-ar putea si asa incearca asta si daca nu merge baga windows-ul din nou