| David_Laurentiu_1960 a întrebat:

Salut! Am 2 carduri SD de 16 respectiv 32 GB. Ambele au funcționat pe telefoane. S-au blocat cu datele pe ele. Nu mai pot fi șterse, nu pot fi formatate, nu pot fi curățate, nu se poate face nimic pe ele, decât citirea datelor vechi. Se mai poate face ceva cu ele? Am incercat cu diskpart, etc. Nu se poate crea o nouă partiție. Cea existentă nu se șterge. Am verificat integritatea și n-are bad-uri. E corect. Deci aștept sugestii competente.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vezi aici cum se elimină protecția la scriere pe cardul Micro SD, poate-poate

https://ro.gov-civil-setubal.pt/......ard-8-ways

| David_Laurentiu_1960 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc. O să verific și vă transmit.

| David_Laurentiu_1960 explică (pentru David_Laurentiu_1960):

Am dad chkdsk. Totul e bine, fără bad-uri dar... Cannot write boot sector. Acum ce mai pot face?