| Andrei20167 a întrebat:

Salut, am acest PC:
https://altex.ro/......70d-ubuntu
Ce jocuri de pe steam cu un pret modest pot lua, dar care sa fie interesante și sa mi meargă bine în 30-40 fps?

9 răspunsuri:
| PaulSergiu a răspuns:

Pai mai intai intrebarea e daca ai windows sau ubunt pe el? Plus ca link-ul nu merge

| Andrei20167 explică (pentru PaulSergiu):

Windows

| Andrei20167 explică (pentru PaulSergiu):

ProcesorProducatorAMDModel procesor6600KFrecventa procesor (GHz)3. 9Cache (MB)4Nuclee fizice4Nuclee virtuale4Frecventa maxima procesor (GHz)4. 2Tehnologie32 nmProcesor grafic integratRadeon HD 8570DTip procesorAMD A8

Placa de bazaSloturi1 x PCIe 3.0 x16, 1 x PCIe 2.0 x1Sunet integrat5.1 CH HD AudioRetea integrataGigabit EthernetChipsetA58

Memorie RAMTip memorieDDR3Frecventa (MHz)1600Memorie maxima (GB)32Sloturi de memorie2Slot 14 GBSlot 24 GBCapacitate RAM (GB)8

StocareInterfataSATA 3Viteza de rotatie (RPM)7200Capacitate HDD (GB)1000

Placa videoModel procesorRadeon HD 8570DTip placa videoIntegrataProcesor videoAMD

MultimediaMicrofonNuDifuzoareNuTip unitate opticaDVD-RWViteza de scriere24x

ComunicatiiReteaNuBluetoothNu

PorturiRJ-45DaUSB 2.04VGADaIesire audioDaIntrare microfonDaPS/22

SoftwareSistem de operareUbuntu

Informatii suplimentareAccesorii incluseTastatura, mouse optic, manual de utilizare, cablu alimentarePutere sursa (W)500Tip carcasaMid Tower

GarantieGarantie comercialaConform certificatului de garantie emis de producatorGarantie de conformitate2 ani

AlteleCuloareNegruDimensiuni (L x A x I cm)17.5 x 35 x 40. 8Greutate (kg)8.5

| Andrei20167 explică:

Am acest pc:
ProcesorProducatorAMDModel procesor6600KFrecventa procesor (GHz)3. 9Cache (MB)4Nuclee fizice4Nuclee virtuale4Frecventa maxima procesor (GHz)4. 2Tehnologie32 nmProcesor grafic integratRadeon HD 8570DTip procesorAMD A8

Placa de bazaSloturi1 x PCIe 3.0 x16, 1 x PCIe 2.0 x1Sunet integrat5.1 CH HD AudioRetea integrataGigabit EthernetChipsetA58

Memorie RAMTip memorieDDR3Frecventa (MHz)1600Memorie maxima (GB)32Sloturi de memorie2Slot 14 GBSlot 24 GBCapacitate RAM (GB)8

StocareInterfataSATA 3Viteza de rotatie (RPM)7200Capacitate HDD (GB)1000

Placa videoModel procesorRadeon HD 8570DTip placa videoIntegrataProcesor videoAMD

MultimediaMicrofonNuDifuzoareNuTip unitate opticaDVD-RWViteza de scriere24x

ComunicatiiReteaNuBluetoothNu

PorturiRJ-45DaUSB 2.04VGADaIesire audioDaIntrare microfonDaPS/22

SoftwareSistem de operareUbuntu

Informatii suplimentareAccesorii incluseTastatura, mouse optic, manual de utilizare, cablu alimentarePutere sursa (W)500Tip carcasaMid Tower

GarantieGarantie comercialaConform certificatului de garantie emis de producatorGarantie de conformitate2 ani

AlteleCuloareNegruDimensiuni (L x A x I cm)17.5 x 35 x 40. 8Greutate (kg)8.5

| PaulSergiu a răspuns:

Pai ai placa video integrata, nu dedicata din cate vad

| Andrei20167 explică (pentru PaulSergiu):

Si ce jocuri imi recomanzi?

| PaulSergiu a răspuns (pentru Andrei20167):

Pai daca ai placa video integrata nu prea poti juca cam nimic.Recomand:SA-MP,CS 1.6 si sincer nu mai am idee jocuri iesite pana in 2004 care nu necesita cine stie ce resurse

| Andrei20167 explică (pentru PaulSergiu):

Planet Coaster, Astroneer sau Prison Arhitect ar merge?

| PaulSergiu a răspuns (pentru Andrei20167):

Da-le un search pe google si vezi daca necesia sa ai o placa video dedicata iti vei da seama daca merg.Am vazut ca planet coaster necesita placa video dedicata deci nu