| Raul199612 a întrebat:

Am achiziţionat un Laptop Lenovo Ideapad... Si nu are sistem de operare... Decât FreeDos happy
Am băgat dvd cu windows... Am apasat Fn+F2 pentru a intra in Bios si la Boot am urmatoarele optiuni :

-Boot Mode - Legacy Support
-Boot Priority - Legacy First
-Usb Boot - Enabled
-PXE Boot to LAN - Enabled

SI jos am

Legacy
SATA HD : ST1000LM024 HN-M1001MBB
SATA ODD : Tot cifre si litere...
Network Boot : Realtek PXE B02 D00...

Am făcut opţiunile ca pe internet... am dat Save+Exit si lor le intra in instalarea windows... Dar mie se redeschide si mă bagă tot in FreeDos crying

Ce trebuie sa fac? sad

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Alege ca cititorul dvd sa fie primul apoi save si exit! Dvd-ul cu windows sa fie bagat...

| Raul199612 explică (pentru lpavel):

Si care e dvd-ul?

| lpavel a răspuns (pentru Raul199612):

La boot priority vei vedea marca cititorului dvd, eu nu am cum sa stiu de aici care e...