| AlexKfBossAlex a întrebat:

Salut, am ales sa postez aceasta intrebare deoarece de la o vreme mi se inchide laptopul. Mentionez ca este un i3 cu 4 GB Ram, de la Asus. Laptopul este relativ nou, il am de aproximativ un an. Nu l-am curatat niciodata de praf dar nu pare sa aiba mult, Temperatura de asemenea nu trece de 70 de grade in full load. Ca sa fiu mai precis, cand deschid laptopul dimineata dupa o noapte in care l-am inchis cu bateria aproape full (dimineata bateria e in jur de 90%) nu apuc sa deschid un browser ca mi se si inchide, dupa vreo 5 minute de la pornire. Patesc chestia asta de vreo 3-4 ori, dupa aceea nu se mai inchide deloc decat daca il inchid eu cand termin treaba. Chiar nu stiu ce sa fac, nu cred ca este de la procesor sau ceva pentru ca nu mi se inchide in timp ce ma joc. Multumesc anticipat happy

1 răspuns:
| alexboss2020 a răspuns:

Curata-l de praf si bateria nu e recomandata sa fie incarcata full incarcati laptopul pana la 90%, cand te joci poti sa il ti la incarcat, dar daca nu te joci si navighezi pe net sau altceva iti sugerez sa il scoti del a incarcat si nu ar strica sa iti reinstalezi windows-ul si sa ii cumperi un cooler pentru laptop, daca ai windows 7 sau 8, iti recomand sa iti iei windows 10