| KenWox a întrebat:

Salut, am casti de gaming cu microfon si filmez cu fraps dar nu stiu de ce nu se aude cand vorbesc la microfon

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Deci posibilitatile ar fi
1. Umbla pe la setarile de la fraps ca poate ai fibat tu ceva cat sa nu se auda microfonul
2. Du-te acolo unde setezi tu sunetul de la windows, adica aici https://gyazo.com/c9cf426be2cbda775b9bf80894181b0f, dai click dreapta, sound, recording, dai click pe microfonul tau, dupa dai la properties, dupa la levels si regleaza de acolo sunetul.
3. Pe skype sau altceva, se aude?
4. Nu-i microfonul bun.

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Pai daca castile le ai cu microfon, e si normal. Opreste microfonul si gata.Ai un buton mic pe care trebuie sa apesi!

| KenWox explică:

Pai faza este ca nu se aude cand vb la microfon nici pe skype dar microfonul functioneaza am înregistrat pe telefon cu microfonul de la casti, dar nu stiu de ce la PC nu merge.