| Mihnea_Radu_1999 a întrebat:

Am cumparat GTA V mai demult si imi mergea destul de bine, dar de la o vreme a inceput sa aiba drop-frame-uri dupa aproximativ 20 de minute de gameplay. ( din cate imi amintesc am inceput sa am drop-uri dupa ce am schimbat vechiul monitor cu unul nou) Se poate face ceva in legatura cu asta fara sa imi cumpar componente noi?

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Monitorul asta are rezolutia mai mare decal cel vechi? Vezi rezolutia.Totusi cred ca e o problema de la ram, posibil sa nu ai destul, jocul cere 8gb ram sa nu ai lag.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu are nici o legătură monitorul cu jocul.

| TheKingBacca a răspuns:

Monitorul conteaza putin, daca acel monitor era 144 hz iti creste instant fps-ul din joc, daca e tot 60-75 hz, e cam acelasi lucru.