| denisTiky a întrebat:

Am cumparat in urma cu vreo 2 sau 3 luni o placa video, un gtx 1060. La acea vreme, placa avea ca si cadou un joc(monster hunter: world) si eu nu am dat importanta acelui joc si lunile au trecut iar azi voiam totusi sa vad care e treaba cu el.

Vreau sa stiu cum se poate activa, eu am pe foaia cu garantia placii si acel cadou si este o rubrica unde scrie numar serial si la acea rubrica este scris un cod doar din litere mici. Pe steam nu merge activat, unde trebuie sa activez codul? Sau cum fac rost de un cod valabil? Acela de pe foaia cu garantia nu stiu daca este codul de activare, nu sunt sigur de asta.

P.S: am citit pe site-ul nVIDIA un comentariu a unei persoane care spunea ca acel cod trebuie cerut la firma de unde ai cumparat placa, dar daca e asa, atunci eu cum sa le cer celor de la pc garage codul? mai ales ca au trecut 2-3 luni de atunci...

Funda!

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cel mai probabil si sigur are legatura cu Gforce Experience, si site-ul de la Nvigia. O sa ai acolo la istoric comenzi, chestia respectiva http://bit.ly/2FX3ujx si o sa poti vedea ce si cum. Codul il ai pe factura respectiva primita de la ei.

| Csander a răspuns:

Intri pe site la Monster World Online direct, creezi cont si il activezi acolo, cred.