| alexandru11111 a întrebat:

Salut, am cumparat o placa de baza si un procesor nou le am montat ele merg bine, dar de cand am piesele noi si instalez windowsu din nou, la windows 8.1 da eroare, iar la windows 7 ultimate si home premium se intampla ceva ciudat, adica bara de stare si tema este data pe basic si nu merge sa o schimb sub nici o forma, am instalat windowsul de 4-5 ori si tot aceiasi problema, oare e de la placa de baza? sa merg in garantie cu ea?

2 răspunsuri:
| Emper a răspuns:

Deci, poate nu rezista windows 8, si la windows 7 iti apare bara basic, pentru ca nu ai driverele instalate mai exact, ca sa nu se mai vada bara, instaleaza driver-ul grafic, daca nu stii te duci in orasul tau la un service de pc-uri, si ii spui sa iti instaleze toate driverele negesare, pentru ca ti-ai schimbat componentele acum au alte drivere si de asta. Sper ca ti-am fost de ajutor, daca inca esti nelamurit dai reply la acest raspuns. Scuze daca am gresit ceva de gramatica si bafta cu windows-ul. big grin

| alexandru11111 explică (pentru Emper):

Am instalat tot ce trebuia instalat, a mers 1 zi perfect normal si acum vad ca iar e bara pe basic, e ceva strigator la cer