| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am cumpărat recent o placa de baza MSI A320M PRO-VD/S SI UN procesor ryzen 5, placa de baza suporta 2667 mhz la memorie RAM și nu găsesc, doar de 2666 funcționează cu 2666 sau mai mare?

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Desigur. Aia e doar una din frecventele pe care le suporta, dar placile din ziua de azi ( alea pe la vreo 4-5 milioane ) suporta si pana la 3200 mHz, deci ar trebui sa fie ok si mai mult si chiar mai putin de 2667.

Important e sa fie toate modulele de RAM la fel.