| Cristian8 a întrebat:

Am cumparat recent un pc de gaming cu un procesor ryzan 5 2400g vega 11 si placa video gtx 1050 ti 4g. De ce cand intru in cs go imi zice engine error.
Si alta intrebare ar fi cum pot activa gtx 1050ti in loc de placa video integrata

Răspuns Câştigător
| gamersamp12 a răspuns:

1. O activezi in felul urmator. Iei cablul de la monitor si il bag in placa video (nu in placa de baza) [raspunsul lui WHeisenberg]
2. Dai click dreapta pe Computer si te duci la "Device Manager" si la "Display Adapters" dezactivezi orice alta placa video in afara de GTX 1050.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

O activezi in felul urmator. Iei cablul de la monitor si il bag in placa video (nu in placa de baza)

A doua eroare vezi aici poate gasesti rezolvare
https://steamcommunity.com/app/730/discussions/0/620713633852168899/