| Bogdan312 a întrebat:

Am cumparat un laptop la mâna a doua marca SONY Vaio vpceb4e1e. Nu îi merge touchpedul (mausul lui ). Merge sa mut cursorul cu degetul si click dreapta dar nu merge sa dau click stanga sau sa dau dublu click pe touchped. Am reinstalat windowsul sperand ca il voi repara dar nu a mers. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Touchpad.
el se conecteaza printr-un cablu la placa de baza. e posibil in functie de cum e construit sa verifici scotand tot blocul de taste.
cauta un tutorial pe net cum sa il desfaci si eventual curata-l daca e ceva varsat sau e cablul desprins

1 răspuns:
| TheEyes a răspuns:

Salut.Problema asta este pentru ca inainte sa il iei, detinatorul a varsat ceva in interiorul lui si i sa strica acel touchpedul.Imi pare rau pentru tine dar aceasta problema nu se poate face.Este imposibil de schimbat touchpedul din el.Trebuie sa iti iei pun mouse nou prin USB sau fara fir.Salut,bafta