| Alex_Alex_1996_8qQj a întrebat:

Am cumpărat un ryzen 5 3600x si problema ar fi, si este cam enervanta, ca imi tureaza de nebun coolerul stock. Eu cred ca problema este ori de la cooler, este puțin cam slăbuț, ori este de la pasta de pe procesor ca din cate am înțeles ăștia pun pe cooler foarte fin si nu e de ajuns. Ce cooler mi-ati recomanda pentru procesorul ala? Eu as fi vrut sa fie si rbg.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Coolerul stoc pe 3600x e pus mai mult asa sa fie, nu prea face fata si de aici turatiile mari.

Ca sa iti recomand un cooler trebuie sa imi spui ce carcasa ai si ce buget ai pentru cooler.

| Alex_Alex_1996_8qQj explică (pentru Intruder19):

Carcasa am un thermaltake v200 si ca buget 200 lei maxim