| NarcisPRO494 a întrebat:

Am de gand sa-mi achizitionez o placa video, si anume un GTX 1050/1050Ti. Intrebarea mea este daca am un procesor mai slabut, si anume un Xeon de 3. 0ghz cu 4 nuclee, performanta placii video se va vedea in jocuri?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Performanta o sa se vada la fps-uri:
https://www.youtube.com/watch?v=jEyVcyadtNo asta in functie de fiecare joc.

1 răspuns:
| Alexuţ02 a răspuns:

Normal, o să ai o creştere de FPS în jocuri, unele jocuri se concentrează mai mult pe placa video din ce ştiam, altele mai mult pe procesor.