| iamcringe a întrebat:

Am descarcat Counter Strike 1.6 dar cand il pornesc scrie "Half-Life Launcher has stopped working". M-am uitat pe youtube si am vazut un filmulet care arata sa merg la >Proprietes >advancedData execution Prevention dar tot nu merge. Am bagat windows 8.1 dar tot nu merge.Am incercat sa bag CS 1.7 (asemanator cu 1.6) dar acelasi rezultat.
AJUTOR!

7 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns:

Du-te la shortcutul CS 1.6 -> Proprietes ->Compatibility -> Run with Windows Xp sp2

| iamcringe explică (pentru VladyXR):

Tot nu merge.

| VladyXR a răspuns (pentru iamcringe):

Ce placa video ai? Zici ca ai Windows 8.1

| iamcringe explică (pentru VladyXR):

Nvidia GeForce.

| VladyXR a răspuns (pentru iamcringe):

Ba,zim si modelu cat mb gb are...nu nVIDIA geforce, si mai bine zis si procesorul

| iamcringe explică (pentru VladyXR):

Procesor dual CPU 2.20 GHz
2 GB RAM
Placa video 1GB 256 bit.

| VladyXR a răspuns (pentru iamcringe):

laughing) modelu la placa?