| Gaming183 a întrebat:

Salut, am descarcat jocul call of duty 4 : modern warfare si am lag, nu e rau dar deranjeaza, am incercat sa rezolv cu tutoriale de pe Youtube dar nimic.
Specificatiile mele sunt
I7 2600k
8gb ram
Gt 730

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

La o asa placa video, de ce te miri? Fa update la placa video, da setarile jocului la minim iar rezolutia monitorului sa depaseasca HD, adica 1360x720! Poti schimba asta in setarile jocului!
Cu cat vei pune rezolutia mai mica cu atat jocul va merge mai bine! Bafta!

| Gaming183 explică (pentru lpavel):

Sa fac asta dupa ce iau alta placa video, sau acum?

| lpavel a răspuns (pentru Gaming183):

Pai de ce intrebi? Fa acum! Daca nu merge nu mai ce face, iei alta placa video, iar daca nu iei o placa video buna e valabil ce am zis si pentru acela!

| GL757W a răspuns:

Teoretic pc-ul este bun, poate este de la hrad, verifica driverele sa fie toate instalate, si rezolutiile incearcale sa vezi care ar fi ce-a mai potrivita