| DanielDanny a întrebat:

Am gasit la un magazin de vechituri in lada de DVD-uri cu filme un joc "Bioshock Infinite" cu toate CD-urile si codul de instalare (product key)
Dar de cate ori incerc sa il instalez, apare Steam is vrea codul, dar apoi spune ca e duplicat si ca a mai fost folosit pe un cont steam...

E de inteles asta, dar nu exista nicio cale prin care sa instalez jocul, fara Steam? Sau alta metoda?

Ok a mai fost folosit, dar de ce nu il pot folosi si altii daca au caseta cu tot ce ii trebuie in ea?

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca nu e ca console boier:)) Ca asa cumpara unul un cd, si altult il de la el si daca il mai cumpara inca 8 producatorul primeste bani pe o copie da il joaca 10 oameni. Codul de steam merge o singura data. Este crak pe net daca vrei sa il joci, Sau il poti cumpara:
https://www.instant-gaming.com/en/172-buy-key-steam-bioshock-infinite/

| DanielDanny explică (pentru Wr3nch):

Mersi pentru site n-am știut de el, știam de altele, humble bundle etc. Deci n-am ce sa fac decât să il țin ca decorație...

| DanielDanny explică (pentru DanielDanny):

I-am mai dat si send email, de recuperare din greșeală, ala care l-am primit n-are ce face nu? Adică nu poate să îmi găsească pe steam, nu?

| Wr3nch a răspuns (pentru DanielDanny):

Nah, nu o sa iti faca nimic.

| Wr3nch a răspuns (pentru DanielDanny):

Pai asta fac si eu cu 2 carcase pentru Diablo 3 si Reaper of Souls.

| TheCrusader a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Product key-ul e unic. Odata ce a fost introdus pe un cont de steam, nu mai ai nevoie de CD, poti sa downlodezi jocul direct de pe steam daca vrei. Rolul CD-ului e sa ajute utilizatorii cu viteza de internet mica. (ia jocul direct de pe CD, nu il downloadeaza de pe retea) Oricum jocul de pe CD are steamAPI in el. Nu ai cum sa il scoti din joc; si jocul nu porneste fara el.
Nu prea mai ai ce sa faci cu ele. Incearca sa le duci inapoi. (desi nu cred ca ti le vor lua inapoi :S)

| DanielDanny explică (pentru TheCrusader):

Am dat cred că 2-3 lei pe el, e un magazin care vine după greutatea produsului, n-am de ce să-l returnez... Am mai găsit și alte jocuri care au mers, dar asta era mai interesant!