| DaniTCM a întrebat:

Am incercat sa ha*k PUBG Mobile, am esuat si binenteles mi-au blocat contul (eram conectat cu contul de Facebook) iar acum am facut alt cont de Facebook si cand am incercat sa imi fac alt cont de PUBG cu Facebook-ul nou m-au identificat pe loc si nu imi dau voie sa imi fac cont. Daca stie cineva o modalitate prin care sa imi pot face alt cont (tot cu Facebook) il rog sa imi raspunda).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite de ce nu mai joc eu PUBG și am al treilea cont de PUBGM programat pentru ștergere. Cont LV 35, precedentele au fost 40 respectiv 45 și nu sunt un simplu "noob", ceva între pro și semi. Însă din cauza unor jucători ca tine, care joacă cu hack sau de pe emulator, face ca jocul să nu mai aibă nici o placere când joci. Acum lumea nu mai cumpără PUBG pe steam, s-a mutat toată lumea pe emulator cât să facă ușor pe ăștia care joacă pe telefon. Iar ăștia care joacă pe emulator sunt distruși de noob player care pe steam nu făceau nici măcar 1 kill. Apoi sunt hackerii, iar când citesc ce scrii aici oarecum mă bucur. Adică eu mă chinui să joc cinstit și apari tu cu hack-ul tău să strici toată distracția. O fi TPU site de întrebări unde lumea ajută, însă în acest caz știu ce trebuie să faci pentru a intra din nou în joc ( fără hack). Dar uite că nu îți zic.

Iti dau doar un pont : ți-au blocat doar IP-ul. În rest, descurcă-te.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mmm,am uitat să îți zic. Am al treilea cont șters în PUBG global. Apoi mai am un cont un PUGB Marching unde jocul a fost închis pentru că serverele nu mai sunt disponibile și mai am încă două conturi șterse în PUBG battlefield ( versiunile din China.). Acum am al treilea cont lv 28 încă neșters. Precedentele conturi am pierdut din cauza unor dificultăți de conectare. Descarcă versiune din China pentru că acesta nu poate fi hackuit. Cauta pe google "download PUBG game for peace" Apoi creezi cont WeChat și te loghezi cu WeChat. Atât pot face pentru tine.

| DaniTCM explică (pentru anonim_4396):

Wizzard99 m-ai inteles putin gresit...pe mine nu ma intereseaza atat de mult sa hack PUBG si dupa sa joc ca disperatu sa urc in level si in RP.La mine nu e vorba ca nu pot juca cinstit si alte chestii, pe mine ma pasioneaza pur si simplu ideea de a hack PUBG. Nu stiu daca ma intelegi ce vreau sa iti spun... oricum multumesc pentru raspuns, ai FUNDA!

| DaniTCM explică (pentru anonim_4396):

Practic funda e pentru al doilea raspuns?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaniTCM):

Există trucuri postate pe YouTube care te învață cum poți câstiga mai ușor. Acolo îți arată cum poți arunca grenada să îți omori amicul cu grenada spre ex, truc cum poți cobori mai repede cu parașuta când sari din avion și când folosești scope 4, 6 sau scope 8x recomandat să pui pe armă ca Mini14, Kar98 sau scope 6x pe M416 setat pe single. Niciodată nu vei câștiga un meci dacă folosești spre ex. arma M416 lăsat pe mod auto și un scope 6x. Mod auto doar când tragi de aproape și recomandat un scope 3x. De la îndepărtare doar pe single și să tragi câte un glonț, dar corect. Oricum, scope 8x nu merge decât pe Mini14 care se găsește greu pe hărți ( indiferent care ar fi ele) și este o bestie, 8x merge pus și pe kar98 și mai e armă asemănător lui kar98 care o găsești numai în air drope și care nu știu cum se numește pentru că nu prea o folosesc. AWM parcă. Alt truc când alergi și ești în afara zonei, golește rucsac de tot ce nu ai nevoie și alergi mai repede. Energizante te ajuta sa alergi mai repede.

Trucuri prietene... Nu hack și rahaturi. Personal am OMORÂT și eu hackeri în joc, hackeri care la randul lor mi-au omorât 3 din SQUAD. Dar sunt rare și câteodată enervante. Și odată am dat cu grenada către un hacker care era din SQUAD cu mine. Trăgea prin ziduri. Ce mai înjura arabul in limba engleză.

| DaniTCM explică (pentru anonim_4396):

Am explicat mai sus de ce am facut-o...

| DaniTCM explică (pentru anonim_4396):

Am reusit sa ma conectz cu Facebook, asta era mi-au dat ban pe ip

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaniTCM):

Ma bucur că ai reușit să îți dai seama unde e problema. Poate ai schimbat IP-ul printr-un VPN, însă aceasta îți va scădea și viteza de internet și intri mai greu în meciuri. Și lasă hackurile pentru cei prosti. Eu nu mai joc global pentru că sincer e full de hackeri și emulator. Eu joc numai versiunea în limba chineză care este mult mai avansat decât PUBG global. În PUBG Battlefield găsești si tanc când dai Flare Gun. Dar acestea sunt rare, însă tancul e 98% blindat și odată intrat în el ești o bestie pe două roți. Poate să golească un încărcător în tanc pentru că nu explodează numai dacă trage în rezervor și e cam greu de țintit din prima. Caută pe YouTube "tank PUBG" și ai să te convingi. În plus, în PUBG Battlefield găsești arme pe care nu le vezi în versiunea globală. E fain jocul, adică singurul joc care îmi dă starea aia de îmi simt inima în gât sau aud bătăile inimii în urechi când stau la pândă și vine un inamic sau când ești în ultima rundă 2 alive. Asta e partea cea mai nasoală. Însă asta cu hack-ul, pentru că m-am uitat pe YouTube... Nu știu cum pot juca unii cu caracterul ăla așa colorat. Sincer, hack-ul rămâne numai pentru începători. Eu prima dată când am jucat PUBG a fost pe PC și habar nu aveam să joc. E o sală de gaming la mine în oraș și tot am mers o perioadă. Sală de gaming, nu internet caffe. Calculatoare performante, scaune de gaming și tot ce ține de gaming. Însă prima dată când am intrat în PUBG mă plimbam numai cu Dacia și mă întrebam că de ce mor dacă mă plimbam cu mașina. Păi eu muream pentru că eu mergeam în zona albastră. Apoi a apărut PUBG Mobile și am băgat la greu. La început am avut un jaf de telefon care suporta grafica low și numai mă chioram. Acum am făcut upgrade la telefon mai bun, însă prima dată când am jucat muream din prima. Și totuși am învățat. Am învățat reguli, am învățat unde să stau la pândă, cunosc și locuri secrete, știu și unde e mina secretă în Miramar. Câteodată e enervant, însă mai pierd și eu timpul când nu am ce face.

| DaniTCM explică (pentru anonim_4396):

Da, am folosit un vpn dar dupa am intrat in setari-aplicatii-magazin play-stocare-golire si acum ma pot conecta din nou la PUBG cu Facebook fara vpn.Acum marea problema este cum descarc PUBG MOBILE VN pentru ca de fapt l-am descarcat si cand sa il instalez imi spune ca e problema cu pachetul bla bla...si cand am dat sa il descarc pe magazin play spune ca acest joc nu este disponibil in tara dvs. sau asa ceva. Am schimbat si adresa ip pe india si tot nu imi da voie...

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaniTCM):

Poți descarca de aici

https://pubg-mobile.en.uptodown.com/android

Înainte de asta șterge jocul instalat deja. După ce ai descarcat, cauta în folderul download și instalezi.

15 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Schimba cartela de telefon cu alta, cu alt numar
reseteaza telefonul
pune-i root, schimba-i ID-ul si IMEI-ul telefonului
sau schimba si telefonul, DE TOT!
fa alt cont de google si pune-l pe ala pe telefon
fa alt cont de FB
si voila, nu mai ai nici o legatura cu vechiul cont

nu iti plac astea de mai sus, da-le un mesaj, spune-le ca ti-ai invatat lectia, ca o sa fii puppy cuminte si ca ii rogi frumos chiar in genunchi sa te ierte... si apoi te rogi la biserica sa iti citeasca cineva mesajul (cu cat e mai mare firma, si cu mai multi clienti, cu atat mai putin probabil)

| NonZarek a răspuns:

Nu mai poți sa îți faci cont, ti a dat ban pe IP, sau pe email ul de la tel, oricum, sper sa nu te lase sa îți faci alt cont, de ce? Fiindcă nu e cinstit ce faci, mucosii ca tine în orice joc când folosesc hack sau diferite trickuri care nu sunt cinstite, face pe ceilalți sa își piardă cheful de joc, asa ca, distracție plăcută la jucat șotron pe afara, poate găsești și acolo un hack client.

| Alive99 a răspuns:

Este rau ca ai vrut sa faci hack pe Pubg.Joc Pubg si nu este frumos ce voiai sa faci. Opinia mea este ca ti-au facut bine.Skillul conteaza, nu un amarat de hack, unde este distractia si timpul tau.

| Alive99 a răspuns:

Schimba contul google si ai grija sa schimbi si pe cel din google play.Dezinstalezi Pubg, faci alt cont google si gata.

| DaniTCM explică (pentru Alive99):

Multumesc pentru sfat! Cat despre motivul pentru care l-am hackuit(caci acum am reusit si inca nu pe versiunea din china) pot spune ca a fost doar o ambitie a mea nu ca sa intu acum si sa joc ca disperatu, am explicat si in paragraful de mai sus... daca ma intelegi.

| Alive99 a răspuns (pentru DaniTCM):

Am inteles motivul.Pur si simplu ai vrut sa faci hack.