| GeO4mc a întrebat:

Salut.Am incercat sa imi fac server de minecraft cu hamachi.Deci am descarcat minecraft 1.6.1.exe.L-am rulat,am modificat la Online_Mode (False),pentru ca nu am jocul cumparat.Am descarcat un minecraft(Minecraft SP).Am intrat in el,am creea un server, am introdus ip-ul de la hamachi si am creeat.Cand dau sa intru in el imi zice OUTDATED CLIENT(e o eroare).Ce pot face? Cine se pricepe va rog lasati-mi un mesaj ceva aici. Multumescccc.

1 răspuns:
| AndreiZota a răspuns:

La ip-ul introdus in joc pentru a te conecta ai mai scris si portul? (de obicei la serverele de minecraft este :25565)
ex: 98.346.124.23:25565