| RazzyFUnik a întrebat:

Salut
Am instalat de curand Win 7 Ultimate cu update martie 2013 pe un laptopo core 2 duo de 2 gigahertzi si ram 2 gb. Dupa vreo 2 sapt a inceput sa se tot restarteze cu blue screen. I-am dat update la windows dar degeaba.

Am reinstalat Win 7 mai vechi (update sf anului 2011-pe acel windows a mers mai bine de un an fara probleme) si de cateva zile tot restart cu blue screen se intampla.

Eroarea este DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL (crash adress ntkrnlpa.exe+467eb). Ce pot face ca sa nu mai aiba aceasta eroare si sa nu isi mai dea restart? care e solutia?
Nu am umblat in registri sau in alte setari care sa provoace problema in cauza

Multumesc

4 răspunsuri:
| celnikar a răspuns:

Reistaleaza-ti windows-ul cu netul oprit (scoate cablul de retea) si sa nu faci update-urile. Mie imi merge perfect. Succes!

| RazzyFUnik explică (pentru celnikar):

Am reinstalat Windows fara net si nu am facut update deloc

| celnikar a răspuns (pentru RazzyFUnik):

Nu se incalzeste? Daca da, du-l la curatat, poate sa fie de la praf. (altceva nu stiu ce sa mai zic ) Succes!

| RazzyFUnik explică (pentru celnikar):

Nu se incalzeste si nu are nicio problema de genul acesta... E o problema software.