| baditza a întrebat:

Am instalat si eu un joc pe PC, dar din pacate imi dadea o eroare si cand sa-i dau uninstall din control panel >- add or remove programs, imi zice ca imi trebuie cont de administrator. Ce fac?

1 răspuns:
| RazvanIlie a răspuns:

Inseamna ca tu atunci cand intri pe calculator intri pe un User creat ulterior de administrator.Deci daca de la useru de la administrator nu iti da permisiunea sa faci anumite chestii, nu poti...Un User nou creat are limitat accesul, decat daca nu este facut si el administrator. Sau daca esti deja pe contul principal de administrator cand se deschide calculatorul intri in SafeMode(pe o tasta de la F10... depinde de calculator) si incerci sa il dezinstalezi si de acolo. Funda?