| StefanH a întrebat:

Salut am intampinat o problema la un laptop ASUS.Problema este ca atunci cand introduc castile in mufa Jack se aude un huruit foarte deranjant. Acel sunet de aude doar la casti. Daca scot castile si las sunetul pe boxe nu se aude nici un fel de zgomot. Cand vreau sa pun o melodie la casti bass-ul se aude foarte urat. Habar nu am de la ce provin problemele acestea.

Răspuns Câştigător
| Robert2580 a răspuns:

E de la jack, pinii nu sunt la aceeasi distanta cum e intrarea in jack, incearca cu alte casti, ar trebui sa mearga. Daca e intrare combo(microfon si casti), castile cere le folosesti tu trebuie sa fie cum sunt cele de telefon(jack cu 3 pini), daca nu cumparati un splitter cum e asta si ar trebui sa mearga https://lnv.i.lithium.com/......FCBFE8A695

| StefanH explică (pentru Robert2580):

Am incercat si cu alte casti destinate gamingului dar fara microfon si tot se auzea acel zgomot. Primele casti folosite erau de telefon.

| Robert2580 a răspuns (pentru StefanH):

Asta inseamna ce e ceva cu jack-ul de face sunetul ala. Iti recomand sa mergi cu el intr-un service. Bafta!