| Reloader150 a întrebat:

Salut am laptop MSI CR610!
Am o problema
Am scapat din greseala suc (Pepsi) pe Tastatura! Nu imi mai merg e butonul C. Cand apas pe D imi scrie,, dc"

ajutati-ma dau funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Scoate cablul de la retea, scoate bateria din el si intoarce-l invers, cu fata in jos, lasa-l sa se evapore lichidul in aer uscat o perioada dupa care trebuie desfacuta tastatura si stearsa cu alcool tehnic(sanitar) si un tampon de bumbac. Obligaturiu trebuie stearsa tastatura in interior pentru ca zaharurile si acizii din suc provoaca coroziune.

| Reloader150 explică (pentru neluL):

Am facut cum ai zis dar nu merge.

| neluL a răspuns (pentru Reloader150):

Eu ți-am dat cateva indicatii despre cum trebuie procedat imediat dupa ce ai varsat lichide pe tastatura! Acum daca tu l-ai inundat cu pepsi nu te salveaza decat service-ul.

3 răspunsuri:
| Reloader150 explică:

Am incercat nu merge.