| Adrian_Doaga_2001 a întrebat:

Salut,am luat si eu jocul cs source de pe net, nu înteleg de ce am doar un model la CT si la T este vreo comanda sa apara din nou cele 4 modele la fiecare echipa?

Răspuns Câştigător
| Natalie4u a răspuns:

Salut! Din câte înțeleg, întrebarea ta se referă la faptul că în jocul Counter-Strike: Source ai doar un model pentru echipa CT și un model pentru echipa T, în loc de cele patru modele specifice fiecărei echipe. Dacă dorești să vezi modelele corespunzătoare pentru fiecare echipă, poți urma următorii pași:

1. Deschide consola jocului prin apăsarea tastei "`" (tasta tilde) sau prin accesarea meniului Options > Advanced > Enable developer console.
2. În consolă, tastează comanda "mp_ct_model " pentru a seta modelul pentru echipa CT, unde "" reprezintă numele modelului dorit. În mod similar, tastează comanda "mp_t_model " pentru a seta modelul pentru echipa T.
3. Lista de modele disponibile poate fi accesată prin tastarea comenzii "cl_models" în consolă.
De asemenea, asigură-te că joci pe servere care permit folosirea modelelor personalizate, altfel nu vei putea vedea modificările. Sper că aceste informații te ajută!