| Catalin123456 a întrebat:

Am luat un joc pentru PC si a trebuit sa il activez si pe steam ca sa mearga.L-am instalat cu CD-urile si a trebuit sa bag codul din interiorul carcasei pentru activare.Respectivul joc mai poate fi jucat pe alte calculatoare, daca il instalez? Sau jocul care e pe contul meu steam pot sa il sterg si sa iau codul inapoi? Dati-mi mai multe informatii legate de asta.

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Un cod odata activat pe un cont, acolo ramane, nu il poti introduce din nou in alt calculator.
Ce poti sa faci e sa instalezi Steam pe celalalt calculator si sa iti introduci datele pe steam si sa descarci jocul.

| HandaSei a răspuns:

Poți să-l descarci de pe respectivul cont steam pe oricâte pc vrei happy și nu nu cred că poți returna... cel puțin eu unul nu am încercat și m-am uitat acum de curiozitate, dar nu găsesc nimic.