| GoodLuck15 a întrebat:

Salut.
Am mai pus intrebarea asta inca o data si nu am primit un raspuns concret.
Deci am o carcasa inter tech k-2 gts cu 3 venturi de 120mm unul in fata, unul in spate si unul lateral.
Cooler gammax 300 si procesor Intel core 2 quad q9550.
Vreau sa stiu de ce procesorul se incalzeste pana in 60 de grade in load?
Am pus putina pasta si am intins pe toata suprafata, coolerul sta fixat bine pe placa de baza si procesorul tot se incalzeste.
Ce as mai putea face? Sa fac wire management ca la carte de sa nu se mai vada niciun cablu desii nu prea pot? Sau ce sa mai fac pentru ca daca ii dau oc la 3. 5ghz cred ca ia foc.

4 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

60 de grade in load pentru un q este OK! Este o temperatura absolut normala, nu ai de ce sa iti faci griji.

| GoodLuck15 explică (pentru WxRo):

Da cum as putea remedia problema? Wire management? Pozitionarea coolerului cu radiatorul spre ventul din spate? sau ce as mai putea face?

| WxRo a răspuns (pentru GoodLuck15):

Nu ai o problema. daca vrei neaparat sa scazi si mai mult temperatura atunci un wire management eficient te poate ajuta.Dar nu te gandii la minuni! De asemenea daca vrei tu neaparat poti schimba coolerul, cu toate ca acesta este un cooler super decent.

| GoodLuck15 explică (pentru WxRo):

Wire management ii voi face peste 2 saptamani cand voi cumpara alta sursa.Maine voi incerca sa pozitionez coolerul in alta pozitie si nu stiu de ce in partea placii de baza se simte o caldura puternica cand pun mana pe carcasa si in tavanul carcasei la fel.Desii placa de baza are o temperatura de 40-43 de grade.