| AlexDinTimis a întrebat:

Salut, am nevoie de mare ajutor! Am un procesor pentiumr dual core 2. 80ghz E6300 si o placa geforce 9500gt 1gb 128 bits si 2gb ram. Toate jocurile imi merg sacadat chiar si pe rezolutia cea mai mica su nu stiu ce sa fac. Nu pot sa ma joc nimic. Deci am 2 intrebari: 1. Ce pot face sa mearga mai bine?
2. Pot sa-mi pun windows 7 ultimate 64 bit?

5 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Pune windows 7 pe 32 bit incearca alt dirver pentru placa video
verifica sa nu ai virusi
windows 7 64 il folosesti daca ai mai mult de 3 gb ram

| AlexDinTimis explică (pentru AlinKun):

Am pus deja windows 7 pe 64 bit si toate jocurile imi merg pe ecran mic. trebuie sa le dau pe rezolutie maxima ca sa mearga pe tot

| AlinKun a răspuns (pentru AlexDinTimis):

Pune widows 7 pe 32 bit e mai eficient in locul lui windows 7 64
deoarece ai doar 2 gb ram

| AlexDinTimis explică (pentru AlinKun):

Saptamana asta imi mai iau 2 gb ram asa ca o sa raman pe 64

| AdyP20 a răspuns:

Ai putea incerca alt procesor. Pentium nu e facut pentru jocuri. Ai putea incerca un amd dual core de 3. 2ghz.