| 123sar a întrebat:

Salut.Am niste intrebari pentru dumneavoastra.As dori niste raspunsuri la urmatoarele intrebari daca se poate.
1.Care e diferenta dintre un windows cu licenta si unul fara licenta?
2. Windows-ul cu licenta poate fi folosit doar pe un singur calculator sau pe mai multe calculatoare?
3.La ce foloseste licenta de la windows?
Multumesc.

1 răspuns:
| Andrei7520152 a răspuns:

Se poatea cumpara windows cu licente multiple, la o reducere per total. Xp e cel mai rentabil. Un cd WinXp cu o singura licenta se poate folosi pe un singur computer pe rand. Avantaje nu prea exista din cate stiu eu (daca detii o licenta, poti suna la customer service pentru ajutor de ordin tehnic, asta in sua, nu stiu daca exista un nr pentru Romania)
Din cate stiu eu, un windows fara licenta e un windows copiat. mai multe nu stiu ce sa spun