| DragosBsul a întrebat:

Salut.Am o intrebare.De curand mi-am cuparat un laptop si merge foarte bine.Dar cand intru in jocul numit Dayz nu am nici o eroare dar cand intru nu se vede bine cred ca este ori prea mic ecranul de la laptop sau trebuie sa umblu in setarie de la joc dar nici pe acelea nu le vad bine.Ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| Alex1003 a răspuns:

Salut!
In primul rand ne poti spune componentele PC-ului tau? Problema ar putea fi cauzata din cauza placii video.

| DragosBsul explică (pentru Alex1003):

Bine.Procesor i7 memoria 8 gb hardul de 1 tb placa nVIDIA geforce 840m.

| Alex1003 a răspuns (pentru DragosBsul):

Ai PC-ul bun, problema poate este cauzata din cauza jocului. Incearca sa il descarci din alta parte, eventual sa il cumperi pe steam.

| DragosBsul explică (pentru Alex1003):

Problema este ca il am cuparat de pe steam.De exemplu daca nu ma insel am 2 placi video Nividia GeForce 840M with 2 GB Dedicated VRAM.

| IfrimC a răspuns:

Seteaza ecranu din pc

Si la fel si din joc