| Wildrn a întrebat:

Am o intrebare destul de simpla : Ce aleg?
Steam guard prin Email sau Steam guard prin telefon?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| Kreefy a răspuns:

Amandoua sunt la fel, dar eu iti recomand Steam Guard prin telefon, e mai practic si mai sigur, plus ca poti accesa Steam-ul si poti modifica datele de la cont oricand si oriunde.
Alege ce este mai bun pentru tine si care ti se pare tie o metoda mai usoara!

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Amandoua indeplinesc aceeasi functie, de a-ti proteja contul.

Practic, cand vrei sa intri pe steam si ai steam guard prin mail, iti va trimite un cod prin mail pe care tu va trebui sa-l introduci, chiar daca parola si username sunt bune.

Daca ai steam guard prin telefon, va trebui sa intri pe aplicatie unde se genereaza un cod nou o data la 20 secunde cred si sa-l introduci in login pe steam.

Nu ai avantaje in termen de siguranta, sunt doar avantaje personale, gen sunt cu telefonul in mana mai tot timpul deci pentru mine e mai practic sa aleg steam guard pe telefon. happy

| nda a răspuns:

Eu iti zic ce sa nu alegi pentru ca nu stiu cum e prin email, dar prin telefon e foarte frustrant. la fiecare logare pe steam / steam market / vanzare de obiecte, cauta telefonul prin casa, deschide aplicatia, introdu codul care mai are si un font ciudat de ma incurca tot timpul cu Y si V.