| SyLvYuTzU a întrebat:

Am o intrebare:
La o placa de baza cu memorie de tip DDR2 merge o placa video
pe DDR3?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Daca esti nevertebrat, macar taci si nu-ti obosi ganglionii nervosi.
@SyLvYuTzU: Poti pune linistit o placa cu DDR5, totul e sa ai alimentare suplimentara daca e cazul si slot PCIex, atita tot. Desigur ca e posibil ca placa sa fie trasa in jos de restul sistemului, dar asta e alta poveste. Uite, eu din 2009 am o placa video cu gddr5, care intii a stat infipta intr-o placa de baza cu DDR2, acum e cu alt procesor si cu DDR3, nu a facut absolut nici o fita de mai bine de 4 ani de cind o am. Magnifico e idiot, si ca el multi altii.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Magnifico, iti multumesc, m-ai facut sa zimbesc.

| Magnifico a răspuns:

Nu in functie de placa de baza trebuie sa te orientezi atunci cand acizitionezi o placa video.La fel e si cu RAM-ul.

| Magnifico a răspuns (pentru KodrutZ):

Idiot e tactul in primul rand, eu stiam ca nu merge sa pui un alt DDR pe care pala de baza nu il suporta.
Mai idiot esti tu ca noi...esti taran de-a binelea unde ai invatat sa vorbesti?
In general nu la raspunusl asta, te crezi peste toti esti un nimic, tot te dai istet, stii ceva informatica nu zic, dar tot un noob esti in viata de zi cu zi.
Ai mai mult de 2 prieteni in realitate? Sau doar parintii tai te plac?
Ai sa mori in casa cu PC-ul in brate fara sa vezi lumina soarelui.Mai iesi pe afara si tu sa vezi cum este.

| KodrutZ a răspuns (pentru Magnifico):

Daca esti nevertebrat, macar taci si nu-ti obosi ganglionii nervosi.
@SyLvYuTzU: Poti pune linistit o placa cu DDR5, totul e sa ai alimentare suplimentara daca e cazul si slot PCIex, atita tot. Desigur ca e posibil ca placa sa fie trasa in jos de restul sistemului, dar asta e alta poveste. Uite, eu din 2009 am o placa video cu gddr5, care intii a stat infipta intr-o placa de baza cu DDR2, acum e cu alt procesor si cu DDR3, nu a facut absolut nici o fita de mai bine de 4 ani de cind o am. Magnifico e idiot, si ca el multi altii.