| zeuspebepeee a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de PS4. Detin un PS4 slim si mi-am achizitionat abonamentul PS+, am pus la instalat Valhalla dar dupa ce s-a terminat, si am dat sa joc, dar problema era ca imi cerea obligatoriu acces la internet ca sa pot rula jocul respectiv (Sa ma conectez la ubisoft) deoarece au fost adaugate nu stiu ce chestii, si evident, cum detin varianta slim si nu cea pro, nu pot avea un ghz mai mare de 2.4 si jocurile care imi cer conexiune la internet nu prea le pot juca, dar vreau sa intreb ca sa nu mai astept iar 8h dupa un alt joc si sa am aceeasi surpriza: Daca instalez spre exemplu Spiderman Miles Morales folosind abonamentul PS+ dar dupa finalizare opresc netul, o sa pot juca jocul respectiv? Sau am nevoie neaparat de conexiune la internet deoarece abonamentul respectiv ruleaza doar cu wifi?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti juca fara conexiune la internet, totusi trebuie sa te conectezi la internet odata pe saptamana deoarece sistemul trebuie sa verifice daca mai ai abonamentul activ. Cand spun odata pe saptamana nu spun ca trebuie sa stai conectat toata ziua, ci doar cat sa se conecteze contul la server si eventual intri intr-un joc descarcat cu PS Plus.
In legatura cu problema cu Valhalla nu inteleg de ce nu ai putea juca offline. Jocul ar trebui sa le lase sa il joci si offline chiar si daca are un patch de descarcat.