| AlinCosty a întrebat:

Salut, am o întrebare legata de Steam! Daca vreau sa cumpăr un joc mai ieftin și schimb regiunea contului de Steam pe Argentina și cumpăr jocul, iar după îl schimb înapoi pe România va rula jocul ca și când l-aș fi cumpărat de pe regiunea România? Pls un răspuns detaliat!

1 răspuns:
| gamersamp12 a răspuns:

Nu prea merge. In mod normal ar trebui sa folosesti proxy-uri din Argentina dar e complicat si programele care iti ofera proxy din argentina sunt pe bani. Deci mai bine cumperi jocul de pe G2a daca il gasesti, iar daca jocul tau este disponibil doar in argenita atunci nu poti sa il joci in RO.