| Stoica_Lorenzo_1989 a întrebat:

Salut,am o intrebare :

Pentru Twitch, pentru livestream, ce conteaza cel mai mult? Adica ma refer la piesele din PC.

1 răspuns:
| AlexDFY a răspuns:

Nu e doar o componenta care conteaza, ci toate, toate componentele lucreaza impreuna pentru cele mai bune rezultate.
Dar piese in care ar trebui sa investesti mai mult, e procesorul, placa video sa fie si ea decenta, apoi cu cat ai mai multi gb ram, cu atat o sa fie mai bine, mai decent, macar 8-16 gb ram.
Dar, foarte foarte important, este conexiunea la internet, poti sa ai cel mai bun sistem, daca ai internet slab, livestream ul o sa mearga greu, o sa aiba lag si intreruperi