| catalinus13 a întrebat:

Salut am o intrebare pot sa joc minecraft cu un prieten in privat (minecraft-ul e cracuit).

5 răspunsuri:
| Kreefy a răspuns:

Salut
Cauta pe internet "Download minecraft server" si descarca de acolo un sever, ce versiune vrei tu.
Ai nevoie de Hamachi, il gasesti pe internet, si daca nu sti sa il folosesti, gasesti tutoriale pe internet.
Te conectezi cu ip de pe hamachi-ul celui care a creat serverul si tu si prietenul tau, si gata.
Cauta tutoriale pe net, cum creez server mimecraft hamachi, e mai usor sa te iei dupa video

| TheKingBacca a răspuns (pentru Kreefy):

Eu zic sa taci.

| TheKingBacca a răspuns (pentru Kreefy):

Poti face prin Hamachi (nu-ti recomand) sau prin server cu port-forward (complicat, insa fara probleme).

| catalinus13 explică (pentru TheKingBacca):

Si cum pot sa fac un server port-forward?

| TheKingBacca a răspuns (pentru catalinus13):

Daca ai router trebuie sa faci port forward pe pagina 192.168.0.1 [gasesti tutoriale pe net] si pentru a face un server server [cu consola] instaleaza spigot [versiunea spigot-ului, daca vrei 1.8 instalezi spigot 1.8, daca vrei 1.9 spigot 1.9] faci un nou folder si... gasesti tutoriale pe yt.