| andreibirauovidiu a întrebat:

Salut, am o intrebare, poti juca jocurile de pe xbox pe pc si intreb asta deoarece am o aplicatie xbox console si nu stiu la ce foloseste?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplicatia se numeste Xbox Console Companion App si se poate utiliza daca ai un Xbox One si vrei sa te joci la distanta pe el, sa vorbesti cu prietenii tai de pe Xbox Live sau sa vezi diverse statistici despre jocuri. Nu poti juca jocuri de Xbox decat pe Xbox (si emulatoare, dar alea sunt alta poveste)

| andreibirauovidiu explică (pentru anonim_4396):

Dar care îi faza cu emulatoarele te poți juca spre de exemplu forza Horizon 4 cu ajutorul acelui emulator daca bagi codul de download in Microsoft store

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreibirauovidiu):

Emulatoarele deja reprezinta programe cu care Microsoft nu e de acord deloc, e modalitate de a rula software facut pentru consola lor pe care tu nu o cumperi, ci o simulezi in cadrul unui alt sistem informatic. Daca alegi varianta de emulator, ai putea la fel de bine sa obtii si jocurile pe care le vrei in acelasi mod in care ai ales sa tratezi problema consolei: ilegal. Ca o faci sau nu, chiar nu e problema mea. Fii sigur ca niciun emulator nu va functiona cu MS Store, totusi.