| Denisuuc a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu netul meu..Am internet si televiziune de la Telekom,de televiziune sunt multumit,am multe canale si sunt entertaining.dar internetul este oribil, viteza de descarcare ajunge cu greu la 500kb/s si ma gandeam daca se poate sa fac ceva asa fel incat sa raman doar cu televiziunea de la ei si sa imi iau internet de la alt provider.Se poate face asa ceva? Sau dati-mi sfaturi daca ati patit si voi acelasi lucru cu internetul lor

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Care e viteza de pe contract/factura? Daca e 10 mb e normal. Daca e 100 nu prea. Daca e mai mare suna la ei, nu e ok.

| Denisuuc explică (pentru Wr3nch):

Asta nu stiu...nu stiu unde ar trebui sa ma uit pe factura ca sa mi dau seama

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

100mb. E cam suspect. Ar trebui sa suni la ei. La 100 de mb ar trebui sa descarci macar cu 800kb-1mb

| EusebiuPWN a răspuns:

Ce abonament de internet ai? Am un coleg care are net de la ei inca de pe vremea cand isi spuneau Room Telekom, descarca cu 500-600kb de cand il stiu. Ideea e in felul urmator, depinde de zona, daca vecinii sau majoritatea persoanelor aflate in aproprierea ta au net de la x, viteza o sa fie automat mai mare, insa daca tu esti singurul cu net de la x, iar ceilalti au de la y, e posibil sa se intample lucruri de genul. In orice caz, cel mai bine ii suni si le explici situatia, insa banuiesc ca nu poti sa ramai doar cu TV, in cel mai rau caz iti vor mari abonamentul de internet, bineinteles daca si tu esti de acord.

| Denisuuc explică (pentru EusebiuPWN):

Nu stiu daca e un raspuns bun dar am abonamentul cu Internet M

| Denisuuc explică (pentru EusebiuPWN):

Abonamentul este Internet M