| TheForceOfGames29 a întrebat:

Am o pereche de casti noi noute, nu au facut nici o problema pana acum cateva zile. Cand ascult muzica sau ma joc sau orice altceva, sunetul tot se da mai incet/mai tare, la volum mai mare se aude de parca as derula inainte si e un bazait continu pe fundal... Nu le-am facut nimc, nu le-am scapat sunt perfect intacte. Ma gandesc sa fie de la windows de al sunet thinking nu ma pricep pe la sunet deci poate ma puteti ajuta.

Bafta

4 răspunsuri:
| WholeWorld a răspuns:

Sunt 2 variante happy.

1.Castile sunt de o calitate slaba si nu ofera o calitate buna a sunetului.

2.Placa de sunet este onboard si este una foarte slaba :-s (de aia se aude bazaitul pe fundal la un volum mai puternic).

Daca vei cauta pe net, vei vedea ca poti cumpara placi de sunet (pentru a rula anumite sisteme si o calitate a sunetului perfecta).
Nu cred ca are legatura cu windowshappy.
Daca vrei sa verifici daca placa de sunet este integrata...afla numele placii de baze si dupa cauta pe site-ul producatorului specificatii.
GooD LucK.

| TheForceOfGames29 explică (pentru WholeWorld):

Problema e ca, castile sunt calumea, le am de vreo cateva zile(vreo 7 zile) si acum 3 zile au incept sa faca figuri, am si alta pereche de casti dar ale anul au volum propriu, astea despre care vorbesc, au un buton pentru volum separat de boxe, nu cred ca am mentionat

| TheForceOfGames29 explică (pentru WholeWorld):

Problema e ca mai am o pereche de casti, alea nu fac probleme, dar astea despre care vorbesc, au si un buton de sunet separat, nu stiu daca am mentionat, de aia am scpus sa nu fie ceva de la sunet din windows... sa fie ceva dat mai tare si sa faca urat

| TheForceOfGames29 explică:

Am uitat sa mentionez ca, castile respective au un buton pentru sunet separat