| skary a întrebat:

Salut, am o placa de baza ddr3, scrie in manual ca suporta fregventele 1066, 1333,[1600, 2000, o. c] si vreau sa imi cumpar un chit dual chanel kingston 1600 poate sami posteze pana sa intru in bios sa ajustez fregvente sau o sami piuie la nesfarsit?

Răspuns Câştigător
| MITZANUL a răspuns:

Daca permite dual channel montezi kitul in sloturile respective si placa de baza ajusteaza automat la default frecventa la memorii. Poti sa intri apoi in bios si sa modifici.