| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Am o placa Nvidia 820m de 1GB si una integrata Intel hd graphics.Problema este ca atunci cand pornesc minecraft-ul el foloseste placa video Intel(cea integrata) si nu pe cea dedicata. Am incercat sa folosesc click dreapta run with nVIDIA high-performance dar tot nu mege, am incercat si in control panel de la nVIDIA si tot nimic.Dau funda pentru o solutie buna!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra in BIOS si dezactiveaza placa video integrata. Nu stiu ce BIOS ai dar trebuie sa fie ceva cu Integrated periphealas si dai "disabled"

| FlorinSalamNr1 explică (pentru Salontanul):

Am rezolvat problema. Mi-am bagat windows 8, iar acum merge cu cea dedicata. O sa iti dau tie funda pentru ca si respunsul tau era unul bun, chiar daca era mai complicat (cel putin pentru mine)

| Salontanul a răspuns (pentru FlorinSalamNr1):

Multumesc! Sa fii sanatos.

| FlorinSalamNr1 explică:

O alta metoda cu care nu as putea sa imi distrug pc-ul? Am eu un ghinion cu cate stric tot oriunde umblu si de abia l-am cumparat si vreau sa ma tina cel putin 2-3 luni