| TheDarkDragon a întrebat:

Salut.Am o placa NVIDIA GeForce GT630 DDR3 2GB, care este relativ buna pentru gaming, adica imi merg jocurile din 2012 si chiar 2013. Dar am un procesor Intel celeron 2.50 GHz 2GB RAM, care ma cam incurca, adica la Assassin's creed black flag am lag, si majoritatea jocurilor noi cer 4 GB RAM.Ce ar fi mai important sa fac? Sa imi iau un procesor nou, sau sa mai bag niste rami?

2 răspunsuri:
| EEdwardd a răspuns:

As opta pentru procesor, ramii sunt cat de cat de ajuns dar ambele ar fi de preferat, in orice caz procesorul ar trebui sa fie primul, la un dual-core sau chiar quad-core daca iti permite bugetul, ai grija la tepele de pe site-urile second-hand! Bafta.

| RaduMihoc a răspuns:

Trebuie sa-ti iei un Ram nou de 4-5 Gb pentru ca jocurile si alte aplicati sa-ti mearga la o viteza optima