| SebbyHere a întrebat:

Am o placa video Gigabyte GTX 750 Ti si de cand s-au lansat noile placi video 1070 si 1080 am inceput sa am performante mai slabe in jocuri. Din cate am inteles, nVidia, cand lanseaza alte placi video, face cumva sa ai performante mai slabe ca sa cumperi noile placi.
Intrebarea mea este: Puteti sa imi dati si mie link de la un driver stabil din 2014 pentru GTX 750 Ti?

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ai auzit gresit! :D Mergi aici si descarca driver-ul care-l vrei DAR asa ca sa stii : cu cat e driver-ul mai nou cu atat vor merge mai bine jocurile mai noi!
Link : http://www.geforce.com/drivers

| SebbyHere explică (pentru lpavel):

Pai... de exemplu in ianuarie cand mi-am luat placa video si 1070 si 1080 nu erau lansate. Gta V imi mergea in 60 fps pe normal-high fara frame dropuri, acum am frame dropuri in ultimul hal, si pe CSGO la fel.

| lpavel a răspuns (pentru SebbyHere):

Este din cauza programelor instalate pe pc... pot fi mai multe cauze dar sigur nu e de la cei de la Nvidia! Sa ai grija ca update-ul sa fie la zi, sa nu instalezi programe pe care de obicei nu prea le folosesti etc!

| SebbyHere explică (pentru lpavel):

Am in PC doar ce imi trebuie, Photoshop, Lightroom, After Effects, Microsoft Word, Powerpoint, Excel, Steam, Skype, Chrome, Winrar si 2-3 jocuri. Nu cred ca astea imi ingreuneaza performantele in jocuri.

| AlexDFY a răspuns (pentru SebbyHere):

Poate ai praf in pc, se supra incalzeste, nu e aerisit bine etc, asta poate fi o problema

| CPAElites a răspuns (pentru SebbyHere):

Probleme cu sursa/hard disk.

| SebbyHere explică (pentru AlexDFY):

Abia am schimbat carcasa, este totul curatat. Am Zalman Z3 Plus care este foarte bine aerisita.

| SebbyHere explică (pentru CPAElites):

Sursa este noua, imi tine configuratia fara probleme. Hard Diskul iarasi tot nou este.

| CPAElites a răspuns (pentru SebbyHere):

Pai spune ce sursa e ( modelul si numele producatorului )