| inatorul a întrebat:

Salut, am o placuta de 8GB RAM 2400MHz si mai vreau sa imi iau inca o placuta tot de 8GB RAM dar cu o frecventa mai mare sau la fel. Se va vedea diferenta in jocuri sau imi arunc banii pe geam?(placa video GTX 1050 TI 4gb/procesor i3 7100 3. 90ghz) si de cat imi recomandati un ssd bun pentru gaming?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Daca vrei sa cumperi memorie ram, mergi pe frecventa pe care o are placa de memorie din prezent. Asta pentru ca o placa cu frecventa mai mare va lucra automat la frecventa celeilalte (inferioara ca performanta).