| xXFlorinXx a întrebat:

Salut,
Am o problema. Am cumparat de pe g2a forza horizon 4 standard edition. Am luat codul, am intrat pe google pe Microsoft, am bagat codul si nu mergea sa dau install pentru ca nu aveam windowsul bun. Am reformatat calculatorul si cand intru acum in Microsoft store sa il instalez, nimic. Nici urma de forza. Nici nu imi apare in istoric sau ceva. Cum fac?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Prin nu aveam windows bun voi intelege ca nu aveai 10. Ai intrat cu acelasi cont Microsoft? Sau ai facut unul nou cand ai instalat Windows-ul.

| xXFlorinXx explică (pentru Wr3nch):

Același cont

| Wr3nch a răspuns (pentru xXFlorinXx):

De asta zic sa incerci cu cea de Xbox. Pentru ca e titlu play anywhere. Tu de fapt ai luat un joc de Xbox One dar Microsoft te lasa sa joci si pe PC.

| Wr3nch a răspuns:

Incearca si sa intri pe aplicatia de Xbox pentru ca vad ca parte din Play Anywhere.