| bardy a întrebat:

Salut

Am o problema, aprind pc si după ce îmi arată sa dau F1 se încarcă ceva câteva secunde 4 5 secunde si îmi apare o eroare NTLDS îs missing Restart press.Nu botez cd de Windows doar vreau sa intru in windows

2 răspunsuri:
| TimTimy a răspuns:

Este foarte probabil ca acel sistem sa poata fi salvat doar cu un windows nou. Eu cand patesc ceva similar apelez repede la CD-ul cu windows, formatez C-ul si in maxim 3 ore pc-ul are instalate si toate programele ca inainte.

| bardy explică:

Pai da dar problema e ca dacă bag cd cu Windows si dau sa botez îmi apare exact aceeași eroare nu se schimba nimic, am văzut unele tutoriale in care bagă cd si botează si merge, la mine nu se întâmpla asa ceva