| Cerbul47 a întrebat:

Salut,am o problema cu Battlefield 1 online si Just cause 3, in Batefield 1 online indiferent pe Ce grafica ar fi(low sau ultra)am caderi De fps desi este blocat in 60 si caderile nu sunt mari(maxim 57 fps) mi se blocheaza pentru 1-2 sec, iar in Just Cause 3 daca il blochez in 60 la cel mai mare dezastru coboara pana in 50, iar daca il blochez in 50 coboara pana la 40. Componente: i7-3770,GTX 1060 6gb, 16 rami de 1600 2x8.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Sorry! Am ramas fara idei...

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

E normal ca fps-ul sa nu fie stabil, ar fi ceva imposibil asta dar nu ar trebui sa se blocheze jocul... Battlefield are cerinte foarte mari de joc asa ca seteaza tot jocul pe low nu numai grafica iar Sync sa fie pe OF asta e foarte important!

| Cerbul47 explică (pentru lpavel):

Stiu ca e normal dar majoritatea jocurilor merg perfect si raman costant la 60 sau 75 fps(am monitor de 75 hz) si de asta este inervant si nu conteaza ca este pe low sau ultra tot asa merge (foarte mici diferente), iar daca pun sync off am rupturi de ecran (fiind placa mai buna decat monitorul).

| lpavel a răspuns (pentru Cerbul47):

Sync-ul iti solicita placa video la maxim, deci nu prea inteleg ce se intampla la tine happy monitorul nu conteaza...

| Cerbul47 explică (pentru lpavel):

Dar se vede oribil cu el off provocand rupturi de ecran, ori cum am incercat si nimiccrying((((

| Cerbul47 explică (pentru lpavel):

Este ok, macar ai incercat Sa Ma ajuti, multumesc.

| lpavel a răspuns (pentru Cerbul47):

Sorry! Am ramas fara idei...

| alexboss2020 a răspuns:

Dar nu mai bloca fps-urile la 60!

| Cerbul47 explică (pentru alexboss2020):

Atunci as avea caderi de fps.