| cosmin16seagta a întrebat:

Am o problema cu castile. In momentul de fata folosesc o pereche care vine cu doua mufe jack 3.5mm (una pentru casti si cealalta pentru microfon), dar in laptop am numai un singur slot. Ca si solutie la aceasta problema am apelat la un adaptor dual jack >- jack. Pot sa folosesc si microfonul acum cat si castile dar exista o problema. Sunetele care ar trebui sa se auda in casca stanga se aud din ambele casti. Aceeasi problema si pentru dreapta. Castile sunt noi. Reinstalat driverul audio de cateva ori. Totul este up to date. Vreo sugestie?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Cumpără adaptorul corect!
Acum ai un adaptor 2 x jack 3, 5 mm cu 3 contacte =» jack 3, 5 mm tot cu 3 contacte, dar ai nevoie de unul care iese pe 4 contacte.
Ceva cam așa: http://conectica.ro/......e-t-m-delo