| KnokOptust a întrebat:

Salut, am o problema cu Counter Strike 1.6. Eu creez un server dar numai eu pot intra in el. As dori sa joc cu prietenii, dar nu pot. Cind intru pe server in consola imi scrie:

WARNING: UDP_OpenSocket: port: 27015 bind: WSAEADDRINUSE
NET Ports: server 27015, client 27005
Could not get TCP/IP address, TCP/IP disabled
Reason: WSAENOTSOCK
No IPX Support.
Connecting to 192.168.1.3:27015...
Connection accepted by 192.168.1.3:27015
* Privileges set
Ajutati-ma. Cel care ma va ajuta va primi funda.

Răspuns Câştigător
| darkwisper a răspuns:

Ai portul blocat.
De la cine ai internet?
Eu am facut peste 50 de servere functionale, si le-am vandut, daca vrei, putem discuta. (din 2009 nu am mai facut servere)

| KnokOptust explică (pentru darkwisper):

Am 2 caluclatoare care se folosesc de un internet

| darkwisper a răspuns (pentru KnokOptust):

Si de la cine ai internet?
E prin modem?

| KnokOptust explică (pentru darkwisper):

Da e prin modem moldtelecom

| darkwisper a răspuns (pentru KnokOptust):

Trebuie sa faci Port Forward din modem. Clar iti este blocat portul pentru ca nu poate sa il publice.
De obicei sa intri in pagina de administrare a unui modem/router ai urmatoarea:
http://192.168.0.1 sau http://192.168.1.1
Vezi care merge, sau care iti este pagina de administrare, si cauta pe net un tutorial sau o modalitate sa iti faci port forwards pe modelul tau de modem/router.

5 răspunsuri:
| generator3 a răspuns:

Tu cand faci server acolo pe CS 1.6 direct, tu faci server doar pentru internetul tau adica cand ai 2 calculatoare care se conecteaza la acelasi internet.